Úvod

V naší školní jídelně vaří kuchařky velmi chutné a pestré obědy pro děti z mateřské školy, pro žáky ze základní školy a pro zaměstnance. Snahou kuchařek je, aby se děti na oběd těšily a aby zbytků z obědů a svačinek bylo co nejméně. Na talíři nechybí zeleninová obloha, která nejdříve zalahodí očím a pak vše skončí v bříšku malých strávníků. Ke každému jídlu děti dostávají ovoce, mohou si vybrat v neomezeném množství mléko různých příchutí a čaj. Mezi přílohy také patří různé zeleninové saláty,tvarohové nebo pudinkové poháry s ovocem, které děti přijímají s velkým nadšením. Naše paní kuchařky obměňují jídelníček o nová jídla, která se setkávají u dětí s úspěchem. Obě zaměstnankyně školní kuchyně se snaží o to, aby děti dostávaly zdravou a pestrou stravu a byly tak dodrženy normy spotřebního koše. Ke každému obědu dětem popřejí dobré chutnání a některé děti se dokonce přijdou pochlubit prázným talířem, což je jejich největší odměnou.

 

 


Strana:  1 2   další »
Strana:  1 2   další »